الو مشاوره

راهنمای تلفنی و تحصیلی

الو مشاوره

راهنمای تلفنی و تحصیلی

برای اطلاع از تمام موارد مرتبط با آزمون های دانشگاه های سراسری ، آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و ... می توانید به سایت الو مشاوره مراجعه نمایید.

۵۱ مطلب در آبان ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

از آن جا که اکثر قریب به اتفاق داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ برای نخستین بار است که می خواهند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمایند، اطلاعات کافی در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد ندارند و طی تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره پیگیر اطلاعاتی همچون زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، شرایط ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و … هستند. سازمان سنجش آموزش کشور جهت پاسخگویی به این دسته از سوالات داوطلبان اقدام به انتشار دفترچه راهنمایی تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می نماید. ما نیز در این مطلب علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ به برخی از نکات مهم مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ خواهیم پرداخت.

جهت دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ کلیک کنید.

(به محض انتشار، لینک بالا فعال خواهد شد.)

 

اصطلاحات مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

اصطلاح معنی و مفهوم
الف) گروه : رشته های مختلف تحصیلی آموزش عالی با توجه به تجانس آن ها به گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی تقسیم می شود. 
ب) مقاطع تحصیلی : مقـاطع تحصیلی نشانگر طول مدت تحصیل و نوع مدرک اعطایی در پایان تحصیل است که عبارتند از:
۱- کارشناسی (لیسانس) ۲- کارشناسی ارشد (فوق لیسانس و یا دکترای حرفه ای یا دکتری عمومی).
ج) رشته امتحانی: هر داوطلب بر اساس میزان علاقه مندی خود به رشته یا رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، می تواند حداکثر در دو کدرشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آن ها شرکت نماید. 
د) دانشجوی سال آخر: به کسی اطلاق می شود که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ بطور قطع در مقطع کارشناسی از دانشگاه ها و مؤسسات آمـوزش عـالی مـورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آمـوزش پزشـکی فـارغ التحصـیل شود.
ه) تعهد خدمت آموزش رایگان: افرادی که بلافاصله پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی در این آزمون پذیرفته می شوند و به موجب ماده ۲ آیین نامه اجرایی قانون آموزش رایگان از مزایای آموزش رایگان بهره مند شده اند، تعهدات مربوط به بهره مندی از آموزش رایگان آنـان در هـر دو مقطـع تحصیلی پس از پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد انجام می پذیرد.
و) معدل:

عبارت است از معدل مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی و یـا میانگین نمـرات واحدهای درسی گذرانده شده تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد.

تبصره ۱- آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ و یا ۱۳۹۹/۶/۳۱ در دوره کارشناسی فـارغ التحصیل می شوند، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانـده شـده خـود تـا تـاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ را در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد نمایند.

تبصره ۲- آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شده و موفق به اخـذ گـواهیی فـارغ التحصیلی می شـوند، می بایست معدل مندرج در گواهی فارغ التحصیلی خود را، در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، درج نمایند.

تبصره ۳- آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند، می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربـوط بـه ویرایش اطلاعات ثبت نامی، درج نمایند.

* تذکر خیلی مهم: داوطلب باید در زمان قبولی، معدل خود را با مدرک معتبر به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی ارائـه دهـد و لازم است مغایرتی بین معدل اعلام شده به این سازمان با معدل مدرک ارائه شده به محل قبولی وجود نداشته باشد. بـدیهی اسـت در صورت مغایرت معدل، قبولی فرد پذیرفته شده در هر مرحله از تحصیل که باشد لغو و به درخواست وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از داوطلب سلب خواهد شد.

ز) سریال اعتباری:

۱- سریال اعتباری اصلی ثبت نام (رشته امتحانی اول و دوم): این کارت حاوی یک کد ۱۲ رقمی با عنوان «سریال ثبت نام» می باشد.

۲ -کارت اعتباری اعلام علاقمندی به شرکت در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی: این کارت حاوی یک کد ۱۰ رقمی یا عنوان «سریال علاقمندی» می باشد.

* نکات مهم:

 • سریال های اعتباری ثبت نام و علاقمندی بصورت مجزا، منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل خریداری است.
 • خرید سریال و یا سریال های اعتباری ثبت نام به منزله ثبت نام قطعی در آزمون نمی باشد. بدیهی است ثبت نام داوطلبـان منحصـرا در صورت تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی و دریافت شماره پرونده ۷ رقمی و کد رهگیری ۱۶ رقمی قطعی خواهد شد. 
ح) شماره پرونده: شماره پرونده یک عدد ۷ رقمی می باشد که پس از پایان مراحل ثبت نام، از طریق سایت به هر داوطلب داده می شود.
ط) کد رهگیری: کد رهگیری شامل یک کد ۱۶ رقمی می باشد که پس از پایان مراحل ثبت نام، از طریق سایت به هر داوطلب داده می شود.

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

تنها داوطلبانی مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ خواهند بودکه دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در جدول ذیل باشند:

شرایط عمومی

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم اشتهار به فساد اخلاقی
عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی

داوطلبانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود گردند، مجاز به ثبت نام در آزمون خواهند بود.

دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست قبل از زمان ثبت نام از تحصیل در دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

تبصره : داوطلبانی که تنها قصد شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارند از رعایت این شرط معاف می باشند.

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ دوره ی روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام هستند ولی زمان انتخاب رشته تنها مجازبه انتخاب رشته های دوره غیر روزانه خواهند بود.
فارغ التحصیلان رشته های دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها تنها در صورت اخذ موافقت سازمان مربوطه مجاز به شرکت و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور از اوایل و یا اواسط آذر ماه اقدام به ثبت نام می نماید. طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، چنانچه مایل به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ هستید در بازه زمانی ۹۸/۹/۱۶ لغایت ۹۸/۹/۲۵ به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه اقدام به ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که در صورت تغییر بازه زمانی ثبت نام و یا تمدید تاریخ ثبت نام، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ از طریق کانال تلگرام الومشاوره اطلاع رسانی می گردد، بنابراین پیشنهاد می گردد با عضویت در کانال کارشناسی ارشد الومشاوره، پیگیر آخرین اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ باشید.

مطالب پیشنهادی جهت مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ :

– رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹
– نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹
– برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد
– نحوه دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
– اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری
– توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد
– انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد
– راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع: دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی - آیا خرید صندلی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان امکان پذیر است؟ - معرفی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور - شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان -  نحوه و ثبت ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش - ثبت نام بورسیه تحصیلی - شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی - ثبت نام دانشگاه بقیه الله - شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون کاردانی - راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری - دانشگاه افسری ارتش - کنکور سراسری زبان - کنکور سراسری تجربی - محرومیت از کنکور سراسری -  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ - تاثیر سهمیه ایثارگران ۵ درصدی در کنکور سراسری - محرومیت از کنکور سراسری - کنکور سراسری هنر -  ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد -  دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری - تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری  - زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  - آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟  - زمان ثبت نام کنکور سراسری - کلید سوالات زبان    - رشته های پزشکی بدون کنکور  - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  ثبت نام کنکور سراسری -جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری  - کلید سوالات تجربی - زمان برگزاری کنکور سراسری - باجه های رفع نقص کنکور سراسری - راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان اعلام نتایج کنکور سراسری -  کلید سوالات ریاضی - شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات انسانی - معرفی رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - اعتراض به نتایج کنکور سراسری  - کلید سوالات هنر - توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری - 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت کد نظام وظیفه

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

از شرایط ثبت نام کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه های سراسری و آزاد برای داوطلبان آقا ، مشخص بودن وضعیت نطام وظیفه می باشد. داوطلبان آقا جهت تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری بایستی کد نظام وظیفه مربوط به وضعیت خود را در بند خواسته شده درج نمایند. کد نظام وظیفه مختص با شرایط هر یک از داوطلبان در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری درج شده است و داوطلب باید بنا به شرایط خود کد مربوطه را تعیین و در فرم ثبت نام درج نماید.

کد نظام وظیفه جهت ثبت نام کنکور سراسری ، در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است.

 

دریافت کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور ۹۹

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی  داوطلبان “آقا” برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹  لازم است یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوط را در بند درخواستی فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند :

کد ۱ : داوطلبان دارای کارت پایان خدمت هوشمند

کد ۲ : داوطلبان دارای کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص)

کد ۳ : داوطلبان دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و …)

کد ۴ : متولدین سال ۱۳۵۴ و قبل از آن. این دسته از مشمولین باید پس از قبولی و در زمان ثبت نام حضوری ، کارت معافیت دائم را ارائه نمایند. (معافیت سنی به عنایت از مقام معظم رهبری)

کد ۵ : دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت حضوری یا پیوسته مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۹ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند (حداکثر ۲۰ سال تمام)

کد ۶ : فارغ التحصیلان مقطع متوسطه دارای مدرک پیش دانشگاهی (به شرط آنکه حداکثر تا ۲۰ سالگی فارغ التحصیل شده و وارد غیبت نشوند)

 • دانش آموزانی که دوره متوسطه اول را از مهر ۹۱ آغاز کرده باشند ، سقف مجاز سنوات تحصیلی آن ها حداکثر تا پایان ۲۰ سالگی خواهد بود.

کد ۷ : دانش آموزانی که قبل از رسیدن به سن مشمولیت (قبل از ۱۸ سالگی تمام) موفق به دریافت مدرک پیش دانشگاهی شوند (به شرط نداشتن غیبت)

 • دانش آموزانی که در سن ۱۷ سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به دریافت مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی شوند ، چنانچه حداکثر تا ۶ ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت وارد دانشگاه شوند (۶ ماه پس از ۱۸ سالگی) ، می توانند ادامه تحصیل دهند در غیر این صورت وارد دوره غیبت خواهند شد  مگر آنکه در مهلت شش ماه معرفی ، خود را به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ معرفی کرده و در هنگام پذیرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.
 • داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و یا پذیرش در دانشگاه است ، لازم است نسبت به تمدید موعد اعزام خود اقدام نمایند و در غیر این صورت وارد دوره غیبت خواهند شد.
 • داوطلبانی که در موعد اعزام به خدمت اعزام می شوند ، در صورت پذیرش در مقاطع کارشناسی و بالاتر از خدمت ترخیص می شوند.

کد ۸ : سربازان در حال خدمت بدون غیبت اولیه که دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشند

کد ۹ : سربازان در حال خدمت که دوره سربازی آن ها تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۹ به پایان می رسد این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام ، کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند.

کد ۱۰ : طلاب علوم دینی که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه هستند . به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه همراه با آن در دانشگاه نیز تحصیل کند،

کد ۱۱ کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل

کد ۱۲ : دانشجویان انصرافی درصورتی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

 

نکات مهم در خصوص نظام وظیفه داوطلبان آقا برای شرکت در کنکور

 1. مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در آن ، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نشده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از این دسته از داوطلبان نمی باشند.
 2. دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم ، حق ادامه تحصیل ندارند.
 3. مشمولانی که در رشته های مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند ، مجاز به شرکت در آزمون سراسری نمی باشند. این دسته از داوطلبان فقط می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیلات خود را ادامه دهند.
 4. معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شود ، بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند.
 5. ترخیص سربازان حین خدمت صرفا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص برای ادامه تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست.
 6. دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر که با دریافت مدرک مقطع پایین تر از ادامه تحصیل انصراف و یا اخراج میگردند ، تا پایان خدمت دوره سربازی یا دریافت معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
 7. سربازان حین خدمت مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل ، از خدمت ترخیص خواهند شد.
 8. دانش آموزانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی و پس از ورود به سال مشمولیت در ماه های خرداد یا شهریور هر سال به عنوان دانش آموز رسمی فارغ التحصیل می شوند ، چنانچه تا پایان شهریور سال آینده در دانشگاه پذیرفته شوند ، فاقد غیبت بوده و از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت کد نظام وظیفه

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع: دریافت کد نظام وظیفه
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی - آیا خرید صندلی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان امکان پذیر است؟ - معرفی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور - شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان -  نحوه و ثبت ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش - ثبت نام بورسیه تحصیلی - شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی - ثبت نام دانشگاه بقیه الله - شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون کاردانی - راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری - دانشگاه افسری ارتش - کنکور سراسری زبان - کنکور سراسری تجربی - محرومیت از کنکور سراسری -  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ - تاثیر سهمیه ایثارگران ۵ درصدی در کنکور سراسری - محرومیت از کنکور سراسری - کنکور سراسری هنر -  ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد -  دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری - تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری  - زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  - آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟  - زمان ثبت نام کنکور سراسری - کلید سوالات زبان    - رشته های پزشکی بدون کنکور  - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  ثبت نام کنکور سراسری  - جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری -  کلید سوالات تجربی - زمان برگزاری کنکور سراسری - باجه های رفع نقص کنکور سراسری - 
 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ برای پذیرش و انتخاب رشته در گروه های آزمایشی علوم انسانی ، فنی مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، علوم پایه ، هنر و زبان از روز شنبه ۱۶ آذرماه آغاز شده و لغایت روز دوشنبه ۲۵ آذرماه پایان می یابد.
ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد لذا داوطلبان بایستی برای ثبت اطلاعات خود جهت شرکت در این آزمون مدارک و اطلاعاتی را در سامانه بارگذاری کنند.

مدارک ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

برای تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اطلاعات و مدارک زیر مورد نیاز است : 

یک قطعه عکس

 • مشخصات عکس
 • مربوط به سال جاری داوطلب
 • ۴×۳ یا ۴×۶
 • فرمت  jpg
 • حداکثر حجم ۷۰ کیلو بایت
 • حداکثر اندازه ۴۰۰×۳۰۰ و حداقل اندازه ۳۰۰×۲۰۰
 • بدون حاشیه ، تاخوردگی ، اثر مهر و منگنه
 • اسکن عکس از روی شناسنامه و کارت ملی قابل قبول نمی باشد

سریال ثبت نام

داوطلبان باید هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را از طریق خرید کارت در سامانه واریز نمایند. پس از پرداخت وجه مورد نظر ، سریال پرداختی ۱۲ رقمی به شما ارائه می شود ک باید آن را یادداشت نموده یا پرینت تهیه کنید.

سریال علاقمندی به دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی

داوطلبان علاقمند به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی ، بایستی با واریز هزینه به صورت جداگانه سریال علاقمندی مجزا برای انتخاب رشته در این دو دانشگاه خریداری نمایند.

کد پیگیری مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگری

داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری برای اعمال سهمیه خود ، می بایست در زمان ثبت نام کد ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه خود را در بند مربوط به فرم ثبت نام درج نمایند.

 • رزمندگانی که از تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۶۷ به مدت شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند ، بایستی با مراجعه به واحد مقاومت بسیج یا وزارت جهاد کشاورزی ، نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه اقدام نمایند.
 • کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین یا نیروهای مسلح برای هر آزمون در هر سال متفاوت است.
 • آن دسته از پرسنل کادر ثابت ، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه از تـاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تـا ۱۳۶۷/۰۶/۳۱ حداقل ۶ ماه پیوسته و یا ۹ ماه ناپیوسته به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند ، با تایید بـالاترین مقـام هریـک از نیروهـای مسلح می توانند به سازمان هـای تابعـه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون مربوط را تکمیل و کد پیگیری ۱۲ رقمی را دریافت نمایند.
 • داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان آجـا لازم است برای دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی بـه نشـانی اینترنتـی aja.ir مراجعه نمایند.

کد پیگیری اتباع غیر ایرانی

داوطلبان غیر ایرانی متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد بایستی کد ۱۳ رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی را در فرم ثبت نام درج نمایند.

تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی

داوطلبانی دارای معلولیت از ناحیه چشم که به صورت کم بینایی یا نابینایی است ، یا معلولیت از ناحیه گوش که به صورت کم شنوایی و ناشنوایی است و همچنین داوطلبان دارای معلولیت جسمی و حرکتی می بایست نوع معلولیت خود را در فرم ثبت نام مشخص کنند و منتظر بررسی وضعیت خود در سازمان بهزیستی باشند و در صورت تایید شدن ، از امکانات و تسهیلات لازم  در زمان برگزاری آزمون برخوردار خواهند شد.

فرم مربوط به معدل

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۹ فارغ التحصیل می شوند ، لازم است فرم مربوط به معدل را تکمیل نموده و آن را به مهر و تائید دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود برسانند این فرم در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام قرار داده شده است.

سایر اطلاعات و مدارک مورد نیاز

 • کد نظام وظیفه
 • کد محل تولد و کد محل صدور شناسنامه
 • معدل مقطع کاردانی و کارشناسی
 • کد پستی ، آدرس و شماره تلفن همراه و ثابت

 

مدارک تحصیلی مورد تایید برای ثبت نام آزمون ارشد

بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، فقط داوطلبانی که دارای مدارک تحصیلی زیر باشند ، مجاز به ثبت نام آزمون ارشد هستند و چنانچه داوطلبی فاقد مدرک تحصیلی لازم باشد ولی ثبت نام را انجام دهد ، در هر مرحله از پذیرش که باشد ثبت نام او لغو خواهد شد.

 • مدرک کارشناسی پیوسته
 • مدرک کارشناسی ناپیوسته
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی به شرط آنکه حداکثر تا پایان شهریور ماه بتوانند مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نمایند ، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • مدرک دکتری حرفه ای
 • داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند ، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم در دانشگاه روزانه تحصیل نمایند ، باید شهریه نوبت دوم پرداخت کنند.

 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری در دانشگاه

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ، داوطلبانی که در یکی از رشته های انتخابی خود پذیرفته شده اند بایستی در زمان تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظر همراه با مدارک زیر برای ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند : 

 • اصل و کپی مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت (یا گواهی موقت)
 • اصل و کپی مدرک کاردانی برای داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته
 • گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری از ارگان های ذیربط برای داوطلبان متقاضی استفاده از  سهمیه ایثارگری
 • اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • ۱۲ قطعه عکس ۴*۳
 • گواهی تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به صورت مشترک و همزمان با هم انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با شرکت در یک آزمون جامع برای انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اقدام نمایند. بنابراین شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای تمام دانشگاه های ذکر شده یکسان و مشترک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع: مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی - آیا خرید صندلی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان امکان پذیر است؟ - معرفی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور - شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان -  نحوه و ثبت ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش - ثبت نام بورسیه تحصیلی - شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی - ثبت نام دانشگاه بقیه الله - شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون کاردانی - راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری - دانشگاه افسری ارتش - کنکور سراسری زبان - کنکور سراسری تجربی - محرومیت از کنکور سراسری -  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ - تاثیر سهمیه ایثارگران ۵ درصدی در کنکور سراسری - محرومیت از کنکور سراسری - کنکور سراسری هنر -  ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد -  دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری - تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری  - زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  - آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟  - زمان ثبت نام کنکور سراسری - کلید سوالات زبان    - رشته های پزشکی بدون کنکور  - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  ثبت نام کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات تجربی - زمان برگزاری کنکور سراسری - باجه های رفع نقص کنکور سراسری - راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان اعلام نتایج کنکور سراسری -  کلید سوالات ریاضی - شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات انسانی - معرفی رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - اعتراض به نتایج کنکور سراسری  - کلید سوالات هنر - توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری - ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی - انتخاب رشته کنکور سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری - لیست رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری -  ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری ۹۹ - جمع بندی انسانی -  شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - جمع بندی کنکور - جمع بندی هنر - انتخاب رشته کنکور سراسری - کارنامه کنکور سراسری - نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۹ - اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن ۹۸ - کارت ورود به جلسه کنکور سراسری - شرایط ثبت نام کنکور سراسری - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ -  شرایط ثبت نام کنکور -  تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ -  سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - محرومیت از کنکور سراسری - نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری - اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان کنکور سراسری -  فهرست حذفیات کنکور سراسری انسانی – تجربی – ریاضی - شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری - مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری - لیسانس یه پزشکی - آزمون عملی کنکور هنر - زمان ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر -  شرایط ثبت نام آزمون سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری - توضیحات کارنامه کنکور - اعلام نتایج کنکور سراسری - انتخاب رشته آمون سراسری - لیست رشته های نیمه متمرکز - زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز - زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز -ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری - کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری -دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهرماه - سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری - منابع کنکور انسانی -  منابع کنکور هنر -  مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری -مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد -  اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر - زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری - اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری - معرفی زیرگروه های رشته انسانی - برنامه ریزی کنکور هنر ۹۹ - برنامه ریزی کنکور ریاضی - معرفی زیر گروه های رشته ریاضی - دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری ریاضی ۹۸ - منابع کنکور سراسری تجربی ۹۹ -بودجه بندی کنکور انسانی نظام قدیم و نظام جدید - بودجه بندی کنکور - زیرگروه های رشته تجربی - دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری علوم تجربی ۹۸ - دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری علوم انسانی ۹۸ - برنامه ریزی کنکور انسانی شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ - کنکور نظام جدید - منابع کنکور ریاضی ۹۹ - کنکور سراسری ریاضی - کنکور سراسری تجربی - برنامه ریزی کنکور انسانی - منابع کنکور انسانی ۹۹ - رفع محرومیت کنکور سراسری - زیر گروه های رشته هنر - بهترین منابع کنکور - بودجه بندی کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید - برنامه ریزی کنکور ۹۹ - برنامه ریزی کنکور تجربی-مطالعه زیست شناسی - بهترین روش مطالعه - مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری - اشتباهات رایج در انتخاب رشته کنکور سراسری - چند نکته طلایی برای انتخاب رشته - نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری -  انتخاب رشته کنکور تجربی - راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر - در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز مهم تر است یا رتبه ؟ - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری -  اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان کنکور سراسری - راهنمای انتخاب رشته ریاضی - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری - زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری -  مشاوره انتخاب رشته کنکور -  انتخاب رشته کنکور تجربی - انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی - انتخاب رشته کنکور سراسری هنر - سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد - اشتباه در انتخاب رشته - زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز - راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد - مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - مشاوره انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای - زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای - زمان انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای - زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای -  منابع آزمون کاردانی فنی حرفه ای - دفترچه انتخاب رشته فنی و حرفه ای -  دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای - زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای - مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - - راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی  -  اعلام نتایج دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 98 - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی - نحوه برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی - زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی به کارشناسی - کارت ورود به جلسه کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کاردانی به کارشناسی - اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ - اعتراض به نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد - شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای  - زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ - ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی - اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ - هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - معرفی رشته های بدون کنکور علمی کاربردی - دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی - میزان اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی - شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی - مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - شهریه دانشگاه علمی کاربردی - زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی -  لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه - لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی - تعداد و اهمیت انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد - کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد -  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد - شرایط نقل و انتقال و میهمانی ارشد آزاد - هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد - میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد - هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد - ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد - زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد - اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد - هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد - شرایط انصراف از دانشگاه آزاد - شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه - ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور و غیرانتفاعی - ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی -  ثبت نام دانشگاه پیام نور  - شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری پیام نور -  راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور - مشاوره و راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور - لیست رشته های کارشناسی ارشد - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری - کامل ترین لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر  - معرفی رشته کارشناسی ارشد روانشناسی - پذیرش ارشد دانشگاه علمی و کاربردی - زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی -  نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد  - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آزاد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد - تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد - زمان برگزاری آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد - نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ - کنکور کارشناسی ارشد - شهریه کارشناسی ارشد - شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد - اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد - انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد - توضیحات کارنامه ارشدعتراض به نتایج کارشناسی ارشد-ویرایبش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد -  سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - نحوه دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد - توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد - انتخاب رشته مجازی کنکور کارشناسی ارشد - رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ - ویرایش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد - مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری - شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور - اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد - برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ -  لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - اعلام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور۹۸ - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - اعلام زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - توضیحات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - منابع ارشد مهندسی طراحی محیط زیست - منابع کنکور کارشناسی ارشد بیماری شناسی گیاهی - منابع کنکور کارشناسی ارشد ایمنی شناسی و دامپزشکی - منابع کنکور کارشناسی ارشد آموزش بهداشت - منابع ارشد روانشناسی - منابع ارشد مدیریت بازرگانی - منابع ارشد مدیریت صنعتی - منابع ارشد علوم تربیتی - منابع ارشد زبان انگلیسی - منابع ارشد حسابداری - منابع ارشد علوم اقتصادی - منابع ارشد حقوق خصوصی - منابع ارشد حقوق جزا و جرم شناسی - منابع ارشد علوم سیاسی - منابع ارشد رشته حقوق بین الملل - منابع ارشد الهیات و معارف اسلامی فقه و حقوق - منابع ارشد حقوق عمومی - منابع ارشد رشته فلسفه - منابع ارشد علوم سیاسی - منابع ارشد مدیریت مالی - منابع ارشد الهیات و معارف اسلامی فلسفه و کلام - منابع ارشد حقوق تجارت بین الملل - منابع ارشد مدیریت کسب و کار - منابع ارشد جامعه شناسی -منابع ارشد مددکاری اجتماعی - منابع ارشد علوم و ارتباطات اجتماعی - اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری - زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۹ -  برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری ۹۹ - دکتری بدون کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه دکتری 99آزمون دکتری بیماری های داخلی دام های کوچک - دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد - آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی - آزمون دکتری بهداشت مواد غذایی - آزمون دکتری بیوشیمی - زمان اعلام نتایج آزمون دکتری -

 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

آزمون دکتری در روز جمعه به تاریخ ۹ اسفندماه برگزار می گردد و داوطلبان برای شرکت در این آزمون می بایست ثبت نام خود را در سایت سنجش انجام دهند. ثبت نام در آذر ماه انجام می گیرد و داوطلبان با انجام ثبت نام خود می توانند برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور ، غیر انتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اقدام نمایند. بنابراین ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد به صورت همزمان و مشترک می باشد.

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سراسری و دانشگاه آزاد به صورت مشترک و همزمان با هم انجام می گیرد.

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ از روز چهارشنبه ۶ آذر ماه آغاز شده و تا روز شنبه ۱۶ آذر ماه ادامه دارد و داوطلبان به مدت ۱۰ روز فرصت دارند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراحل زیر را برای ثبت نام طی نمایند :

 1.  کلیک بر روی عبارت “دکتری تخصصی” از منوی قرار داده شده در سمت راست سامانه و وارد شدن به سامانه اختصاصی آزمون دکتری
 2.  انتخاب گزینه “ثبت نام آزمون دکتری تخصصی ۹۹”
 3. واریز هزینه ثبت نام از طریق کلیک بر روی لینک خرید سریال اعتباری ثبت نام 
 4.  وارد کردن اطلاع کات بانکی جهت کسر وجه ثبت نام از حساب بانکی شما (در سال گذشته هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۶۰ هزار تومان بوده است)
 5. دریافت شماره سریال پرداخت از سامانه
 6. مجددا بر روی لینک “ثبت نام آزمون دکتری تخصصی” کلیک نمایید.
 7. شماره سریال پرداخت را در کادر ایجاد شده درج نمایید.
 8. یک قطعه عکس ۴*۳ در محل تعیین شده اسکن نمایید.
 9. حال فرم ثبت نام را دریافت و آن را با اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایید.

برای تکمیل فرم ثبت نام توجه کافی را داشته باشید و اطلاعات را به درستی وارد کنید پس از تکمیل فرم و تایید نهایی از شماره پرونده و کدپیگیری ارائه شده توسط سامانه پرینت تهیه نمایید و آن را تا زمان پذیرش در دانشگاه نزد خود حفظ کنید.

 

شرایط و ضوابط شرکت در آزمون دکتری ۹۹

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ، شامل شرایط عمومی ، اختصاصی و نظام وظیفه می باشد که دارا بودن تمام این شرایط برای داوطلبان الزامی است :

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
التزام به احکام عملی اسلام
نداشتن دشمنی و عناد با حکومت جمهوری اسلامی ایران
عدم سابقه عضویت در گروه های محارب و مخالف جموری اسلامی ایران نظیر ساواک و فرماسونری
نداشتن فساد اخلاقی در طول دوره تحصیلی و شغلی

شرایط اختصاصی

متناسب بودن رشته امتحانی انتخابی داوطلب با رشته فارع التحصیلی دوه کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای
حداقل معدل لازم برای ثبت نام آزمون دکتری ، ۱۴ می باشد.
فضلا و طلاب حوزه های علمیه که سطح سه خود را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل می شوند و مدرک تحصیلی آنها توسط یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان صادر می شود ، می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط با علوم انسانی در آزمون دکتری ۹۹ شرکت نمایند.
دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری تخصصی هستند در صورت انصراف ندادن تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ مجاز به ثبت نام در این آزمون نمی باشند.
پذیرفته شدگان ازمون دکتری ۹۸ مجاز به ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ نمی باشند.

دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت می کنند می بایست در زمان دریافت کارت ورود به جلسه معدل فارغ التحصیلی خود را درج نمایند.

فارغ التحصیلان دوره دکتری تخصصی مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نمی باشند

شرایط نظام وظیفه

دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند

دارا بودن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران ، موارد خاص و …)

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۹ در سنوات مجاز تحصیل  فارغ التحصیل می شوند.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی که در سقف سنوات مجاز فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت ازتحصـیل آنهـا تـا زمـان پذیرش در مقطع دکتری تخصصی ، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و یا …)…)

سربازان در حال خدمت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی در سنوات مجاز تحصیلی و بدون غیبت اولیه

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند
دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

یک قطعه عکس

مشخصات عکس

 • ۴×۳ یا ۴×۶ باشد.
 • مربوط به سال جاری
 • فرمت  jpg
 • حداقل اندازه ۳۰۰×۲۰۰ و حداکثر اندازه۴۰۰×۳۰۰ 
 • واضح و بدون هرگونه اثر مهر یا منگنه
 • بدون حاشیه اضافی
 • اسکن عکس از روی عکس کارت ملی و شناسنامه باشد قابل قبول نمی باشد.

سریال کارت اعتباری ثبت نام

برای ثبت نام آزمون دکتری تخصصی باید هزینه ثبت نام را از طریق خرید کارت اعتباری واریز نمایید. هزینه ثبت نام آزمون دکتری در سال گذشته ۶۰ هزار تومان بوده است که با واریز هزینه به صورت اینترنتی ، سریال ۱۲ رقمی پرداخت توسط سامانه به شما ارائه می شود که با استفاده آن باید ثبت نام خود را انجام دهید.

کد پیگیری مربوط به سهمیه ایثارگری

 • رزمندگانی که از تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۰۶/۳۱ حداقل شش ۶ ماه متوالی یا متناوب داوطلبانـه در مناطق عملیاتی جبهه حضور داشته اند ، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعـد از زمـان ثبـت نـام توسـط سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد.

تذکر مهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفین و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همسر و فرزندان آنان ، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کدرهگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در فرم ثبت نام درج نمایند.

 • داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی) در صورت عدم تایید سـهمیه و درج سهمیه آزاد بر روی کارت ورود به جلسه، به واحدهای تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده مراجعه نمایند.
 • کدرهگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا ستاد کل نیروهای مسلح برای هر آزمون در هر سال متفاوت می باشد. لذا داوطلبـان ضرورت دارد برای ثبت نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کدرهگیری ۱۲ رقمی مخصوص همان آزمون اقدام کنند.
 • داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان «آجا» لازم است برای دریافت کدرهگیری ۱۲ رقمی به نشانی اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند

کد پیگیری مربوط به اتباع غیر ایرانی

اتباع غیرایرانی که علاقمند به ثبت نام آزمون دکتری می باشند، برای ثبت نام بایستی بند مربوط به اتباع غیرایرانی را در فرم ثبت نام فعال نمایند و پس از آن کدپیگیری ۱۳ رقمی را در بخش مشخص شده ، قرار دهند.

 کد وضعیت نظام وظیفه

داوطلبان آقا باید از جهت  وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند و کدپیگیری مربوط به نظام وظیفه خود را در فرم ثبت نام درج نمایند.

تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت

داوطلبانی که دارای معلولیت (کم بینا ، کم شنوا ، نابینا ، ناشنوا ، معلول جسمی حرکتی) می باشند ، می بایست با مراجعه به سازمان بهزیستی تشکیل پرونده دهند تا وضعیت معلولیت آن ها تایید شود تا از امکانات لازم در زمان برگزاری آزمون بهره مند شوند.

سایر اطلاعات لازم

 • کد ملی و محل صدور شناسنامه
 • کد رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • معدل کل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (یا دکتری حرفه ای)
 • کد و نام شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی
 • کد پستی ۱۰ رقمی

 

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

چند روز قبل از شروع زمان ثبت نام کنکور دکتری در دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سنجش قرار داده می شود که در این دفترچه علاوه بر ذکر جزئیات مربوط به ثبت نام ، موارد دیگری مانند منابع امتحانی نیز ذکر شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

(همزمان با انتشار دفترچه لینک فوق فعال می شود)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

 

منبع: زمان ثبت نام آزمون دکتری
 

 

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی - آیا خرید صندلی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان امکان پذیر است؟ - معرفی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور - شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان -  نحوه و ثبت ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش - ثبت نام بورسیه تحصیلی - شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی - ثبت نام دانشگاه بقیه الله - شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون کاردانی - راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری - دانشگاه افسری ارتش - کنکور سراسری زبان - کنکور سراسری تجربی - محرومیت از کنکور سراسری -  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ - تاثیر سهمیه ایثارگران ۵ درصدی در کنکور سراسری - محرومیت از کنکور سراسری - کنکور سراسری هنر -  ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد -  دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری - تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری  - زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  - آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟  - زمان ثبت نام کنکور سراسری - 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

سایت-ثبت-نام-کنکور-کارشناسی-ارشد

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، داوطلبان طی تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی الومشاوره سوالاتی را در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و … مطرح می کنند. تیم تحریریه الومشاوره در مقالات قبلی به طور مفصل به موضوعاتی همچون زمان و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و … پرداخته است. حال قصد داریم در این مطلب علاوه بر معرفی و قرار دادن لینک سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، به طور مختصر به زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ نیز بپردازیم. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان کنکور ارشد ۹۹ توصیه می گردد. 

به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، ثبت نام آنها نیز ادغام گردیده و همزمان از طریق یک سایت انجام خواهد شد.

 

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مسئول برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور است. سال های گذشته دانشگاه آزاد جهت جذب دانشجوی کارشناسی ارشد به طور جداگانه اقدام به ثبت نام و برگزاری آزمون می نمود. از آن جا که طی سال های اخیر برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است، بنابراین مسئولیت ثبت نام از داوطلبان دانشگاه آزاد نیز بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است. در نتیجه تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ اعم از داوطلبان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، می بایست در زمان مقرر به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. چنانچه شما نیز داوطلب کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ هستید، پس از مراجعه به سایت مذکور، از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. 

سپس اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایید. ضمنا لازم به ذکر است که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام در دو رشته امتحانی (یک رشته امتحانی اصلی و یک رشته شناور) می باشند. بنابراین اگر قصد شرکت در دو رشته امتحانی را دارید، می بایست اقدام به خرید دو کارت اعتباری نمایید. ضمنا اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز هستید، می بایست جهت ثبت علاقمندی خود اقدام به خرید کارت اعتباری جداگانه نمایید. پس از خرید کارت اعتباری، اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام همانند اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی و شماره سریال کارت اعتباری و … را تکمیل نمایید. پس از دریافت کد پیگیری ثبت نام، فرایند ثبت نام به پایان خواهد رسید.

“به محض آغاز ثبت نام، آموزش تصویری مرحله به مرحله فرایند ثبت نام در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری قرار داده خواهد شد. علاوه بر این در صورت تمایل می توانید از طریق تماس با مرکز الومشاوره، انجام فرایند ثبت نام خود را به مشاوران و کارشناسان مرکز الومشاوره بسپارید.”

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

طبق آخرین اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۹ می توانند در بازه زمانی ۹۸/۹/۱۶ لغایت ۹۸/۹/۲۵ با مراجعه به سایت سنجش اقدام به ثبت نام نمایند. البته لازم به ذکر است که سازمان سنجش هر ساله به دلیل مساعدت با داوطلبان جا مانده از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، اقدام به تمدید زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می نماید. با این حال اکیدا توصیه می گردد که داوطلبان کنکور ارشد ۹۹ جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی همچون عدم تمدید زمان ثبت نام و … در بازه زمانی اولیه ثبت نام نمایند. در صورت تغییر زمان ثبت نام و یا تمدید زمان ثبت نام، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. با این حال پیشنهاد می شود با عضویت در کانال کارشناسی ارشد الومشاوره، پیگیر آخرین اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ باشید.

مطالب مهم جهت مطالعه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ :

– نحوه دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
– رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹
– برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد
– زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد
– کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد
 زمان برگزاری آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد
– شهریه کارشناسی ارشد
– اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد
– توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد
– راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع:سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 - مطالعه زیست شناسی – بهترین روش مطالعه - ثبت نام مدارس شاهد - شرایط ثبت نام دبیرستان علامه طباطبایی - شرایط ثبت نام دبستان و پیش دبستانی مدارس علامه طباطبایی - نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد - مدارک ثبت نام مدارس شاهد - شهریه مدارس هیئت امنایی -شرایط تغییر رشته تحصیلی در دوره یازدهم - مدارک ثبت نام مدارس هیئت امنایی - شرایط ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی - ثبت نام آزمون المپیاد ادبی -  سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - ثبت نام آزمون استخدامی - هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش - منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش - سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ۹۸ - مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش - کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش - زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش - ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - زمان مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۹۸ - آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی - زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ۹۸ - مدارک ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - سهمیه های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش - منابع آزمون وکالت - ثبت نام آزمون وکالت - هزینه ثبت نام آزمون وکالت ۹۸ - زمان ثبت نام آزمون وکالت - سایت ثبت نام آزمون وکالت - مدارک ثبت نام آزمون وکالت - شرایط ثبت نام آزمون قضاوت - منابع آزمون قضاوت - ثبت نام آزمون قضاوت - مدارک ثبت نام آزمون قضاوت - شرایط ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین - ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین - آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی پرستاری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مهندسی شیمی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد  - آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه سراسری آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دندان پزشکی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه پردیس خودگردان -آخرین رتبه قبولی اعضای مصنوعی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه پردیس خودگردان آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی شنوایی سنجی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی شنوایی سنجی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی دانشگاه پردیس خودگردان - آخرین رتبه قبولی دندان پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی حقوق دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی حقوق دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی بهداشت عمومی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مهندسی معماری دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی علوم تغذیه دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی تکنولوژی پرتودرمانی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دارو سازی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دارو سازی دانشگاه آزاد - شرایط آزمون تافل (TOEFL) - سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - شرایط ثبت نام کنکور دکتری - تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸ - منابع کنکور کارشناسی ارشد - 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰
دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری
دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

طبق اطلاعاتی که در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری درج شده است یکی از سهمیه های موثر بر نتایج کنکور سراسری ، سهمیه رزمندگان و ایثارگری می باشد و طبق آن ۲۵ درصد از ظرفیت رشته محل های دانشگاهی به جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها اختصاص می یابد و همچنین ۵ درصد از ظرفیت هر رشته ای در هر دانشگاهی به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد.

حال اگر شما هم دارای شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگری هستید ، بایستی در زمان ثبت نام کنکور سراسری و در هنگام تکمیل فرم ثبت نام یک کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل خواسته شده درج نمایید تا سهمیه شما اعمال شود.

دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی انجام می گیرد.

 

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

برای دریافت کد ۱۲ رقمی رهگیری ایثارگری سپاه ، بایستی به سامانه الکترونیکی سپاه به نشانی isaar.ir مراجعه نمایید و مراحل زیر را در پیش بگیرید :

انتخاب گزینه “خدمات پر کاربرد” از منوی سمت چپ سایت

کلیک بر روی عبارت “استعلام ایثارگر یا وابسته”

درج کد ملی و کلیک بر روی گزینه “استعلام”

پس از استعلام دو حالت ایجاد می شود ؛ چنانچه با پیغام “شما مجاز به استفاده از این سهمیه می باشید” ، روبرو شدید می توانید از کد ۱۲ رقمی ارائه شده پرینت تهیه نمایید و آن در زمان ثبت نام کنکور در فرم اینترنتی درج نمایید ولی اگر با عبارت “تقاضای شما در حال بررسی می باشد” روبرو شدید لازم است ۱۵ روز منتظر بمانید تا کد برای شما صادر می شود و اگر پس از ۱۵ روز کد برای شما صادر نشد ، می بایست با مراجعه به بنیاد مربوطه مشکل خود را پیگیری و حل نمایید.

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از طریق سایت رسمی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir انجام می گیرد. پس از وارد شدن به سامانه ، از سمت راست بر روی گزینه “کدرهگیری ایثارگران” کلیک کنید.

نوع کد رهگیری خود را بر اساس پایور یا وظیفه بودن مشخص نمایید. مطابق تصویر زیر برای دریافت کد رهگیری پایوران باید یکی از ۳ مورد کد ملی ، شماره کارگزینی و شماره کارت خود را وارد نمایید.

این بخش مربوط به داوطلبان دارای کارت ایثار بوده که دارای ۶ ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی( بازه زمانی ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۰۵/۲۷ ) می باشند.

برای دریافت کد رهگیری کارکنان وظیفه نیز باید کدملی را وراد نمایید.

این بخش مربوط به داوطلبان دارای کارت ایثار بوده که دارای ۶ ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی( بازه زمانی ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۰۵/۲۷ ) می باشند.

چنانچه ایثارگران دارای کارت ایثار بنا به دلایلی موفق به دریافت کد رهگیری نشدند می توانند با ارسال درخواست اینترنتی در سامانه فوق ، مشکل خود را پیگیری نمایند.

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان ، ایثارگری و خانواده شهدا کنکور ۹۹

 • داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند لازم است با مراجعه به ارگان مربوطه (سازمان بسیج مستضعفین یا ستاد کل نیروهای مسلح) فرم استفاده از سهمیه رزمندگان را تکمیل نمایند.
 • چنانچه ارگان تایید کننده سهمیه ، ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح باشد ، لازم است کد پیگیری ۱۲ رقمی را از ناحیه محل اعزام به خدمت دریافت نمایید.
 • چنانچه ارگان تایید کننده سهمیه وزارت جهاد کشاورزی می باشد ، کد ۱۲ رقمی ایثارگری ترکیبی از کد ملی فرد و عدد ۵۵ خواهد بود. برای مثال ۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ ۵۵
 • داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در صورت عدم تایید سهمیه شان بایستی به واحد های تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده خود مراجعه نمایند.

نکات مهم

 • کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری و رزمندگان برای هر آزمون متفاوت است و داوطلبانی که برای بار دوم در کنکور شرکت می نمایند ، باید کد پیگیری جدید را دریافت نمایند.
 • داوطلبانی که یک بار با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگری در دانشگاه روزانه پذیرفته شدند ، برای بار دوم جهت شرکت در کنکور سراسری مجاز به استفاده از سهمیه نیستند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع:دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی - آیا خرید صندلی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان امکان پذیر است؟ - معرفی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور - شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان -  نحوه و ثبت ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش - ثبت نام بورسیه تحصیلی - شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی - ثبت نام دانشگاه بقیه الله - شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون کاردانی - راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری - دانشگاه افسری ارتش - کنکور سراسری زبان - کنکور سراسری تجربی - محرومیت از کنکور سراسری -  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ - تاثیر سهمیه ایثارگران ۵ درصدی در کنکور سراسری - محرومیت از کنکور سراسری - کنکور سراسری هنر -  ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد -  دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری - نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری - تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری  - زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  - آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟  - زمان ثبت نام کنکور سراسری - کلید سوالات زبان    - رشته های پزشکی بدون کنکور  - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  ثبت نام کنکور سراسری -  - جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی -  زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات تجربی - زمان برگزاری کنکور سراسری - باجه های رفع نقص کنکور سراسری - راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان اعلام نتایج کنکور سراسری -  کلید سوالات ریاضی - شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات انسانی - معرفی رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - اعتراض به نتایج کنکور سراسری  - کلید سوالات هنر - توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری - ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی - انتخاب رشته کنکور سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری - لیست رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری -  ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری ۹۹ - جمع بندی انسانی -  شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - جمع بندی کنکور - جمع بندی هنر - انتخاب رشته کنکور سراسری - کارنامه کنکور سراسری - نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۹ - اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن ۹۸ - کارت ورود به جلسه کنکور سراسری -

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

روش تربیت کودکان پرخاشگر

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش تربیت کودکان پرخاشگر

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

تربیت کودکان شاید یکی از مهم ترین دغدغه های والدین و مخصوصا مادران باشد تا آن جا که وقت و انرژی بسیار زیای برای آن می گذارند. خشونت رفتاری کودکان و سازگار نبودن وی با همسن و سال های خود می تواند ریشه در نوع تربیت آن ها داشته و مشکلات بسیاری در آینده به وجود بیاورد. والدین معمولا در مواجه با لجبازی و پرخاشگری کودکان با شکست مواجه می شوند.

بنابراین ابتدا باید علت را شناسایی کنید و بعد با راه های ارائه شده اقدام به رفع لجبازی و پرخاشگری کودکانتان کنید. با مطالعه این مطلب تا انتها می توانید علاوه بر علت پرخاشگری ، با روش تربیت کودکان پرخاشگر نیز آشنا گردید.

دلایل شایع پرخاشگری در کودکان

برای پرخاشگری و خشم در کودکان دلایل متعددی وجود دارد. اما شاید بتوان این دلایل را به صورت زیر طبقه بندی کرد تا بتوان بر این اساس در صدد یافتن دلایل منحصر به فرد پرخاشگری کودک خود برآیید .

 • رفتار والدین با کودک : 

هر کودک پرخاشگری می تواند یک الگوی رفتاری پرخاشگری و خشونت داشته باشد. به عبارتی می توان گفت کودک پرخاشگری را با الگو پذیری از والدین یاد می گیرد . گاهی رفتار پرخاشگرانه کودکان ناشی از رفتار نادرست والدین با کودک و یا با یکدیگر است که باعث بروز عصبانیت و خشم در کودکان می شود .

 • دوره های مختلف زندگی کودک :

کودک پس از گذار از سنی به سن دیگر ممکن است دچار تغییراتی در رفتار خود شود. مثلا تغییر کودکی به نوجوانی امکان دارد خصوصیات اخلاقی کودک تغییر کرده و برای والدین قابل پذیرش نباشد و آن ها انتظار همان کودک سابق را داشته باشند که این می تواند منجر به پرخاشگری در کودک شود .

 • تغییرات فیزیکی کودک :

ورود کودک از سنی به سن بالاتر با تغییرات فیزیکی همراه است. ممکن است پذیرش آن برای کودک کمی سخت باشد و این تغییرات را به صورت پرخاشگری و عصبی شدن در مقابل دیگران بروز دهد .

 • تغییرات روحی کودک :

هر کودک با توجه به رشد و شخصیت خود  دارای نیازهایی است که با ورود به سنین بالاتر این نیاز ها تغییر می کنند . اطلاع نداشتن و عدم آگاهی والدین نسبت به این تغییرات و نیاز های جدید کودک باعث می شود کودک احساس کند که والدین او را درک نمی کنند و همین باعث بروز عصبانیت و پرخاشگری در کودک می شود .

 • شرایط متفاوت محیط رشد کودک :

محیط رشد و پرورش کودک تاثیر زیادی بر نوع برخورد و به طور کلی شخصیت کودک خواهد گذاشت. نابسامانی های خانواده از جمله مساله طلاق ، درگیری و اختلاف و محیط های زندگی به دور از مسالمت ، یکی از عللی است که می تواند از عوامل دیگر ایجاد خشونت در قالب پرخاشگر کودکان باشد .

چگونه با کودک پرخاشگر و عصبانی برخورد کنیم؟

علت تغییر رفتار کودکتان را پیدا کنید. سعی کنید بفهمید چه اتفاقی روی داده که موجب عصبانیت فرزندتان شده است. بدخلقی و عصبانیت ، بی دلیل ایجاد نمی گردد. سعی کنید بفهمید که بر کودکتان چه گذشته است و بهترین روش تربیت کودکان پرخاشگر را انتخاب نمایید.

 • آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید:

اجازه ندهید بد اخلاقی کودکتان بر مهارت های فرزند پروری شما غلبه یابد و شما هم بد اخلاق شوید. به هنگام بروز بدخلقی در کودکتان سعی کنید با کشیدن نفس های عمیق آرامش خود را حفظ کنید و هر آنچه باعث عصبانیت ، نفرت و خشونت شما می گردد را به فراموشی بسپارید.

 • مراقب باشید که به فرزندتان بیش از حد بی توجهی نکنید:

مطمئن شوید که کودکتان به خاطر عدم توجه شما دچار نق نق نشده است. برای یک کودک ، توجه منفی مثل پاسخ والدین به یک کج خلقی ، بهتر از توجه نکردن است. این عادت را در فرزندتان ایجاد کنید که در مقابل رفتارهای مثبتش به او توجه نشان دهید.

 • از روش توجه برگردانی استفاده کنید:

حواس کودک خود را پرت کنید. موقعی که کودکتان عصبانی است، حواس او را با پیشنهاد یک چیز جدید پرت کنید یا محیط او را عوض کنید. او را بیرون ببرید یا به یک اتاق دیگر منتقل کنید.

 • برخورد جدی داشته باشید:

اگر کودک در حال تکرار رفتاری است که احتمال صدمه به خود را دارد و شما قبلا از او خواسته اید که این کار را نکند ، با جدیت با او برخورد کنید تا بفهمد در مورد مسائل مربوط به سلامتی او کاملا جدی و انعطاف ناپذیر هستید.

 • با کودکتان هم صحبت شوید:

با کودکتان صحبت کنید و سعی کنید علت بدخلقی اش را بفهمید. دانستن اینکه چه چیزی باعث بدخلقی او شده است در واقع کلید این معما است که چگونه به او کمک کنید که هم احساس بهتری پیدا کند و هم رفتاری بهتر داشته باشد. به علاوه اگر کودکتان دلیل ناراحتی خود را بتواند به شما بازگو کند احتمالا بیشتر از این بداخلاقی نخواهد کرد. این موضوع به ویژه در خصوص کودکانی صادق است که از بد اخلاقی به عنوان نوعی روش ارتباطی با والدین خود استفاده می کنند تا آنها را متوجه آنچه اشتباه است بنمایند.

 • به کودک اجازه‌ی انتخاب بدهید:

در مورد کودکانی که به دلیل کمبود قدرتشان پرخاشگری می‌کنند ، این راه می‌تواند روش خوبی برای مقابله باشد. به جای سخنرانی برای کودک درباره‌ اینکه چرا نباید این‌گونه رفتار کند ، به او حق انتخاب بدهید. به جای اینکه از او بخواهید به رختخوابش برود ، به او اجازه‌ انتخاب بدهید. از او بپرسید دوست داری اول مسواک بزنی یا لباس خوابتو بپوشی؟ به او اجازه بدهید که برای خودش تصمیمات کوچک بگیرد ، یا وقتی برای خرید لباس و اسباب بازی بیرون می‌روید برای خودش انتخاب کند. در هر صورت اینکه او احساس می‌کند که قدرتی دارد سبب خوشحالی‌اش می‌شود.

 • بازی بسازید:

بسیاری از بچه‌ها وقتی که می‌خواهند فعالیت‌ های تکراری و روزمره‌ زندگی را انجام بدهند ، مانند حمام کردن یا مسواک زدن دندان‌ها ، ممکن است پرخاشگری کنند. یکی از راه‌ های خوبی که می‌تواند به کودک کمک کند تا هنگام انجام فعالیت‌ های تکراری و روزمره از رفتار نا مناسب دور بماند ، این است که این فعالیت‌ ها را برای او لذت‌بخش کنید.

 • او را از محرک‌ها دور نگه دارید:

سعی کنید از محرک‌ های بالقوه‌ اوقات‌ تلخی و پرخاشگری پرهیز کنید. هر کودکی محرکی دارد. برای یافتن آن شما فقط باید با دقت رفتار او و شرایط را مشاهده و بررسی کنید. برای کودکان کم سن و سال‌تر ، غذا و خواب محرک‌های شایع هستند ، بنابراین مطمئن شوید که فرزندتان به‌ خوبی غذا می‌خورد و شب‌ ها نیز خوب می‌خوابد. برای کودکانی که بزرگتر هستند ، یک راه مقابله‌ سریع وجود دارد. فقط بگویید، من متوجه شدم که توی مدرسه دعوا کردی ، اما به خودت سخت نگیر ، خیلی زود همه چی رو به راه میشه.  همچنین می‌توانید راه‌های دیگری را به کودکتان برای کنترل بدخلقی‌اش پیشنهاد دهید.

روش تربیتی مقتدارانه در مقابله با پرخاشگری کودک

وقتی تصمیم می‌گیرید رفتار خود را نسبت به پرخاشگری کودک مدام تغییر دهید ، فرزند شما نیز احتمالاً ناپخته‌ تر عمل خواهد کرد. در اینجا باید آستانه صبر و تحمل خود را در برابر رفتار پرخاشگری کودک بالا ببرید. زمانی که والدین برای آنچه پیش‌آمده به دنبال مقصر هستند ، فرزندان دچار ترس و اضطراب می‌شوند. فرزند شما به واکنشی عادت دارد که طی سال‌ ها آن را از شما دیده است. در بعضی موارد نوعی حس عدم کنترل از سوی آن‌ها دیده می‌شود. بنابراین ، باید کمی قوی‌تر باشید.

اگر مشکل باقی ماند ، در استفاده از نظر مشاور در زمینه انتخاب روش تربیت کودکان پرخاشگر دریغ نکنید. مشاوران حرفه‌ای این توانایی را دارند که فاصله‌ بین شما و کودک‌تان را پر کنند و کانال‌ های ارتباطی‌تان را بهبود ببخشند. چنین متخصصانی ، برای تعیین علت اصلی عدم عزت نفس ، خشم ، افسردگی و پرخاشگری در کودک ، قبل از آن که دیر بشود ، افراد مناسبی هستند. چنانچه مایل هستید مطالب دیگر ما را در زمینه اینکه بلوغ زود رس چیست؟  ، تاثیر طلاق در بروز اختلالات روانی نوجوانان و …. نیز مطالعه نمایید و با کارشناسان مرکز الو مشاوره برای مشاوره در هر زمینه ای می توانید در تماس باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش تربیت کودکان پرخاشگر

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

 


منبع:روش تربیت کودکان پرخاشگر

استرس و اضطراب - تعریف اضطراب وراهکارهای مقابله با آن - علائم افسردگی وراهکارهای مقابله با آن - انواع اختلالات جنسی و درمان - اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش - مشاوره ازدواج - خودارضایی و عوارض و پیامدهای آن - سن ازدواج - عزت نفس وخودبینی وراهکارههای تقویت آن - وسواس و راهکارهای مقابله - مشاوره روانشناسی تلفنی - آموزش کنترل خشم در کودکان - تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی خیال پردازی جنسی چیست؟ - مدیتیشن چیست و فواید آن چگونه است؟ - جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان - نقش خانواده در آموزش های صحیح جنسی به کودکان -  پرده بکارت و انواع پرده بکارت - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - راه های مقابله با بی انگیزگی - مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران - احساس تنهایی و راهکارهای برطرف کردن احساس تنهایی - آیا جراحی زیبایی نشانه ی بیماری است؟ - هیپنوتیزم چیست؟ - قرص های خواب وانواع آن - زود انزالی و روش های درمان آن - انواع روابط جنسی - راهکارهایی برای افزایش توان جنسی مردان - علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست؟ - آیا طلاق عاطفی درمان دارد؟ چطور همه چیز را از نو بسازیم؟ - بهترین و سریع ترین روش های ترک اعتیاد - روابط زناشویی در دوران نامزدی و عقد - چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟ - روش ترک اعتیاد با متادون چگونه است ؟ - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - معرفی انواع داروهای ترک اعتیاد - انواع قرص های ترک اعتیاد - چگونه نه بگوییم ؟! - علائم و علت های اعتیاد به ماری جوانا - نحوه برخورد با بددهنی و فحاشی در کودکان - نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه چیست؟ - ازدواج موقت خوب است یا بد؟ با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ - وسواس فکری و عملی چیست ؟ - درمان دروغگویی در کودکان - انواع کودک آزاری و علل آن - روش های موثردرمان بدبینی و شک را بهتر بشناسید - سکس مقعدی - دلایل گرایش و عوارض رابطه مقعدی - عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران - عوامل اصلی ایجاد ترس در کودکان و راهکارهای درمان آن - پورنوگرافی ؛ تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن - دلایل و نشانه های خیانت مردان 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

ثبت نام کنکور دکتری

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد سال ۹۹ در روز جمعه ۹ اسفندماه برگزار می شود و داوطلبان دارای شرایط لازم که علاقمند به پذیرش مقطع دکتری تخصصی در دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیر انتفاعی و آزاد هستند باید در این آزمون شرکت نمایند. اولین قدم برای شرکت در کنکور دکتری انجام ثبت نام است که زمان ثبت نام در آذر ماه می باشد.

ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد در آذر ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

در چند سال اخیر آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و ثبت نام به طور مشترک و همزمان انجام می گیرد و داوطلبان باید از روز چهارشنبه به تاریخ ۶ آذر ماه تا روز سه شنبه به تاریخ ۱۲ آذر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولا پس از پایان مهلت در نظر گرفته جهت ثبت نام ، برخی از داوطلبان بنا به دلایلی از جمله عدم اطلاع از زمان ثبت نام یا کامل نبودن مدارکشان موفق به ثبت نام نمی شوند و به همین دلیل سازمان سنجش مهلت ثبت نام را تمدید می نماید تا داوطلبان جا مانده نیز بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

 

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام کنکور دکتری باید از طریق سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید 

 1. در ابتدا آدرس sanjesh.org را در اینترنت جست و جو کنید.
 2. پس از باز شدن صفحه رسمی سازمان سنجش از سمت راست سامانه گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب نمایید و سپس بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری سال ۱۳۹۹” کلیک کنید.
 3. در قدم بعدی باید هزینه ثبت نام را از طریق خرید کارت اعتباری واریز نمایید در سال گذشته هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۶۰ هزار تومان بوده است.
 4. کلیک بر روی عبارت ““سریال ثبت نام دکتری ۹۹ و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف آزمون”
 5. وارد کردن اطلاعات کارت بانکی مانند شماره کارت ، رمز دوم و … و تایید
 6. دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام پس از واریز هزینه
 7. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری سال ۱۳۹۹”
 8. وارد کردن شماره سریال ثبت نام
 9. بارگذاری یک قطعه عکس ۴*۳ داوطلب با فرمت JPG
 10. دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات خواسته شده
 11. دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

 

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

برای اطلاع از مواردی مانند زمانبندی ثبت نام و اعلام نتایج ، شرایط ثبت نام ، منابع امتحانی هر یک از رشته ها و … بایستی دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود و مطالعه نمایید. این دفترچه دو الی سه روز قبل از شروع ثبت نام منتشر می گردد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی ۹۸

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی ۹۹

(همزمان با انتشار دفترچه لینک فوق فعال می گردد)

باتوجه به اینکه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است ، بنابراین دفترچه راهنمای ثبت نام نیز مشترک است و شرایط مربوط به پذیرش در هر دو دانشگاه در یک دفترچه قید شده است.

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به احکام عملی اسلام
 • عدم عناد ، کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در گروه های محارب و مخالف جموری اسلامی ایران نظیر ساواک و فرماسونری
 • نداشتن فساد اخلاقی در طول دوره تحصیلی و شغلی

شرایط اختصاصی

 • داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد بایستی دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند.
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای بایستی حداکثر تا پایان شهریور ماه مدرک خود را دریافت نمایند این دسته از داوطلبان باید در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ، معدل فارغ التحصیلی خود را وارد نمایند.
 • فضلا و طلاب حوزه های علمیه که مدرک خود را یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان دریافت نموده اند ، در صورتی که دوره سطح سه خود را گذرانده باشند و یا حداکثر تا ۳۱ شهریورماه ۹۹ فارغ التخصیل شوند می توانند در یکی از رشته محل های گروه آزمایشی علوم انسانی ثبت نام و شرکت نمایند.
 • دانشجویان مقطع دکتری تخصصی برای ثبت نام در آزمون دکتری ۹۹ باید تا پایان مهلت ثبت نام ، از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند.
 • داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه های روزانه آزمون دکتری ۹۸ ، حتی در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه و یا انصراف مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری نمی باشند.
 • رشته انتخابی داوطلبان باید متناسب با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشد.
 • حداقل معدل فارغ التحصیلی برای ثبت نام آزمون دکتری ۱۴ می باشد.

مدارک ثبت نام آزمون دکتری تخصصی ۹۹

برای تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام آزمون دکتری ، نیازمند یک قطعه عکس و اطلاعات درج شده در جدول زیر می باشید :

مدارک ثبت نام آزمون دکتری

یک قطعه عکس

سریال کارت اعتباری ثبت نام
کد پیگیری ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه ایثارگری
کد پیگیری ۱۳ رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی
 کد وضعیت نظام وظیفه
کد رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
کد و نام شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی
معدل کل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (یا دکتری حرفه ای)

تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه قرار داده شده است به شما کمک می کند که در زمان تکمیل فرم اینترنتی اطلاعات را به درستی و بدون اشتباه وارد نمایید.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع:ثبت نام کنکور دکتری
 

زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز - راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد - مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - مشاوره انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای - زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای - زمان انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای - زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای -  منابع آزمون کاردانی فنی حرفه ای - دفترچه انتخاب رشته فنی و حرفه ای -  دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای - اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای - زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای - مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی -  راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی  -  اعلام نتایج دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 98 - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی - نحوه برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی - زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی به کارشناسی - کارت ورود به جلسه کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کاردانی به کارشناسی - اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ - اعتراض به نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد - شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای -زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ - ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی - اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ - هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - معرفی رشته های بدون کنکور علمی کاربردی - دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی - میزان اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی - شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی - مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - شهریه دانشگاه علمی کاربردی - زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی -  لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی - رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه - لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی - تعداد و اهمیت انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد - کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد -  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد - شرایط نقل و انتقال و میهمانی ارشد آزاد - هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد - میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد - هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد - ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد - زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد - اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد - هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد - شرایط انصراف از دانشگاه آزاد - شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه - ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور و غیرانتفاعی - ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی -  ثبت نام دانشگاه پیام نور  - شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری پیام نور -  راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور - زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور - مشاوره و راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور - لیست رشته های کارشناسی ارشد - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری - کامل ترین لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر  - معرفی رشته کارشناسی ارشد روانشناسی - پذیرش ارشد دانشگاه علمی و کاربردی - زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی -  نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد  - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آزاد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد - تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد - زمان برگزاری آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد - نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ - کنکور کارشناسی ارشد - شهریه کارشناسی ارشد - شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد - اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد - انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد - توضیحات کارنامه ارشدعتراض به نتایج کارشناسی ارشد-ویرایبش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد -  سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد - هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - نحوه دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد - توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد - انتخاب رشته مجازی کنکور کارشناسی ارشد - رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ - ویرایش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد - مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری - شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور - اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد - برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ -  لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - اعلام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور۹۸ - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - اعلام زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - توضیحات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - منابع ارشد مهندسی طراحی محیط زیست - منابع کنکور کارشناسی ارشد بیماری شناسی گیاهی - منابع کنکور کارشناسی ارشد ایمنی شناسی و دامپزشکی - منابع کنکور کارشناسی ارشد آموزش بهداشت - منابع ارشد روانشناسی - منابع ارشد مدیریت بازرگانی - منابع ارشد مدیریت صنعتی - منابع ارشد علوم تربیتی - منابع ارشد زبان انگلیسی - منابع ارشد حسابداری - منابع ارشد علوم اقتصادی - منابع ارشد حقوق خصوصی - منابع ارشد حقوق جزا و جرم شناسی - منابع ارشد علوم سیاسی - منابع ارشد رشته حقوق بین الملل - منابع ارشد الهیات و معارف اسلامی فقه و حقوق - منابع ارشد حقوق عمومی - منابع ارشد رشته فلسفه - منابع ارشد علوم سیاسی - منابع ارشد مدیریت مالی - منابع ارشد الهیات و معارف اسلامی فلسفه و کلام - منابع ارشد حقوق تجارت بین الملل - منابع ارشد مدیریت کسب و کار - منابع ارشد جامعه شناسی -منابع ارشد مددکاری اجتماعی - منابع ارشد علوم و ارتباطات اجتماعی - اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری - زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۹ -  برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری ۹۹ - دکتری بدون کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه دکتری 99آزمون دکتری بیماری های داخلی دام های کوچک - دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد - آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی - آزمون دکتری بهداشت مواد غذایی - آزمون دکتری بیوشیمی - زمان اعلام نتایج آزمون دکتری - ثبت نام آزمون دکتری - کارت ورود به جلسه دکتری ۹۹ - زمان اعلام نتایج دکتری آزاد -  برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری - ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد - اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد - دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد - شهریه دکتری دانشگاه آزاد - منابع آزمون دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی - تغییرات آزمون دکتری - مصاحبه دکتری سراسری - مشاوره اتنخاب رشته دکتری - انتخاب رشته دکتری آزاد  - تاریخ برگزاری آزمون دکتری - نحوه برگزاری آزمون دکتری - زمان انتخاب رشته دکتری ۹۹  - اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۹ - دکتری بدون کنکور سراسری - تغییرات آزمون دکتری - مشاوره انتخاب رشته دکتری - هزینه مصاحبه دکتری - شرایط بورس خارج از کشور در آزمون دکتری - اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری -زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد - زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری - شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی - شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی 98 - امریه سپاه - امریه سربازی قوه قضایه - امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - جریمه غایبین سربازی - شرایط جذب سرباز معلم - کفالت سربازی چیست؟ - شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی - نحوه دریافت معافیت تحصیلی - امریه سپاه ۹۸ - جریمه غیبت سربازی - سربازی - شرایط خرید خدمت سربازی - غیبت سربازی - شرایط کسری خدمت  - راهنمای دریافت امریه سربازی - ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۹۸ - شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش - زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۹۹ -ثبت نام دانشگاه افسری ارتش - شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری پیام نور - شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری غیرانتفاعی - میزان شهریه دانشگاه آزاد - میزان شهریه دانشگاه پیام نور - شهریه دانشگاه شبانه - میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت - میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان - شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی - شهریه دکتری دانشگاه پردیس خودگردان - رشته های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی - منابع آزمون نظام مهندسی - زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی - ثبت نام آزمون نظام مهندسی - شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی - دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی - زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی - کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی - سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی - لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت -  مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت -  مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - لیست رشته های مجاز شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی - زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت -اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی -آزمون آیلتس - مشاوره آزمون تافل - مشاوره تافل - ثبت نام آزمون SAT - ثبت نام آزمون تولیمو - مشاوره ثبت نام آزمون های زبان - بازار کار مهندسی معدن - بازار کار رشته بیو تکنولوژی - بازار کار رشته مهندسی شیمی - بازار کار رشته اتاق عمل بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر - بازار کار رشته معماری - بازار کار رشته حقوق - بازار کار رشته روانشناسی -  وضعیت بازار کار رشته حقوق - آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی - آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی پزشکی - وضعیت بازار کار رشته مهندسی برق - آینده شغلی و بازار کار رشته داروسازی - آینده شغلی و بازار کار رشته پرستاری - آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت - وضعیت بازار کار رشته حسابداری - وضعیت بازار کار رشته دامپزشکی - آینده شغلی و بازار کار رشته آموزش ابتدایی - بازار کار رشته مامایی – آینده شغلی - بازار کار رشته دندانپزشکی – آینده شغلی - وضعیت بازار کار رشته مهندسی صنایع - آینده شغلی و بازار کار رشته رادیولوژی - آینده شغلی و بازار کار رشته بینایی سنجی - مدارس تیزهوشان - ثبت نام مدارس تیزهوشان - کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم - اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم - اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم - اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان - اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان - اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی - زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی -  اعتراض به نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم - سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان - سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی - زمان اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم - سایت اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم - هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی - مدارک ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی - ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم - سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان - منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم - نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان - مطالعه زیست شناسی – بهترین روش مطالعه - ثبت نام مدارس شاهد - شرایط ثبت نام دبیرستان علامه طباطبایی - شرایط ثبت نام دبستان و پیش دبستانی مدارس علامه طباطبایی - نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد - مدارک ثبت نام مدارس شاهد - شهریه مدارس هیئت امنایی -شرایط تغییر رشته تحصیلی در دوره یازدهم - مدارک ثبت نام مدارس هیئت امنایی - شرایط ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی - ثبت نام آزمون المپیاد ادبی -  سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - ثبت نام آزمون استخدامی - هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش - منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ - منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش - سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ۹۸ - مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش - کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش - زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش - زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش - ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - زمان مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۹۸ - آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی - زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ۹۸ - مدارک ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - سهمیه های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی - اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش - منابع آزمون وکالت - ثبت نام آزمون وکالت - هزینه ثبت نام آزمون وکالت ۹۸ - زمان ثبت نام آزمون وکالت - سایت ثبت نام آزمون وکالت - مدارک ثبت نام آزمون وکالت - شرایط ثبت نام آزمون قضاوت - منابع آزمون قضاوت - ثبت نام آزمون قضاوت - مدارک ثبت نام آزمون قضاوت - شرایط ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین - ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین - آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی پرستاری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مهندسی شیمی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد  - آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه سراسری آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دندان پزشکی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی هوشبری دانشگاه پردیس خودگردان -آخرین رتبه قبولی اعضای مصنوعی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه پردیس خودگردان آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی شنوایی سنجی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی شنوایی سنجی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی روانشناسی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی دانشگاه پردیس خودگردان - آخرین رتبه قبولی دندان پزشکی دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی حقوق دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی حقوق دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی بهداشت عمومی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) - آخرین رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مهندسی معماری دانشگاه آزاد - آخرین رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی علوم تغذیه دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی تکنولوژی پرتودرمانی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دارو سازی دانشگاه سراسری - آخرین رتبه قبولی رشته دارو سازی دانشگاه آزاد - شرایط آزمون تافل (TOEFL) - سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد - شرایط ثبت نام کنکور دکتری - تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸ - منابع کنکور کارشناسی ارشد - 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

برای اختلالات روانی چه روش درمانی مناسب است؟

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برای اختلالات روانی چه روش درمانی مناسب است؟

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

همان طور که دچار بیماری جسمی می شویم گاهی سیستم روان ما هم دچار مشکل می شود. در این طور مواقع از اصطلاح اختلال روانی یا بیماری اعصاب استفاده می کنیم. بیماران اعصاب و روان نیز همانند سایر بیماران نیاز به درک کردن ، کمک و همدلی از سوی جامعه احتیاج دارند.

همه ما در طول زندگی دوره هایی از افسردگی ، غم ، خشم و یا اضطراب را تجربه کرده ایم. بسیاری از ما در دوران زندگی خود طعم تنهایی ، شک به ارزش ها و یاس و نا امیدی را چشیده ایم. و مسلما برای درمان این اختلالات می بایست بهترین و کارآمد ترین روش درمان همانند دارو درمانی و روان درمانی را شناخته و اطلاعات کافی را در این مورد داشته باشیم. با مطالعه این مقاله می توانید در مورد اینکه برای درمان اختلالات روانی چه روش درمانی مناسب است؟ اطلاعات جامعع تری را کسب نمایید.

معرفی رویکرد های روانی مختلف برای درمان اختلالات روانی

به طور کلی برای درمان اختلالات روانی و بیماری های اعصاب و روان ، از ۴ رویکرد کلی استفاده می شود:

 1. رویکرد زیست شناختی
  در این رویکرد نارسایی های دستگاه عصبی یا اختلالات ژنتیکی مسئول اختلالات روانی شناخته شده و برای درمان آن ها از طیف وسیعی از داروها استفاده می شود.
 2. رویکرد روان کاوی
  تکیه ی رویکرد روان کاوی بر اختلال روانی مبتنی بر وجود تعارض های ناخود آگاه است که معمولا از دوران کودکی برمی خیزد. و بر پایه مکانیسم های دفاعی ، برای حل و فصل اضطراب قرار دارد که ناشی از تکانه ها و هیجان های واپس رانده شده است. در این رویکرد این طور فرض می شود که یادآوری و بازگرداندن تعارض ها و هیجان های ناخودآگاه به حیطه آگاهی ، موجب از بین رفتن ضرورت کاربرد دفاع های روانی و در نتیجه بهبود یافتن اختلال است.
 3. رویکرد رفتاری
  رویکرد رفتاری به بررسی چگونگی شرطی شدن ترس ها با موقعیت های معین و نیز نقش تقویت در ایجاد و پایداری رفتارهای نامناسب می پردازد.
 4. رویکرد شناختی
  رویکرد شناختی ، برخی اختلال های روانی را ناشی از نقص و نارسایی فرایندهای شناختی و بهبود آن ها را با تغییر آن شناخت ها امکان پذیر می داند. در این رویکرد به جای تکیه بر انگیزه ها و هیجان ها و تعارض های نهفته و پنهان ، فرآیندهای ذهنی آگاهانه مدنظر قرار دارد. 
 5. آموزش خانواده
  آموزش خانواده به تنهایی یک درمان به حساب نمی آید ، اما در کنار سایر درمان ها ، چه درمان دارویی و چه درمان روانشناختی به بهبود بیمار کمک بسیار زیادی می کند. در این روش ، اعضای خانواده طی جلساتی با جنبه های مختلف بیماری آشنا شده و نحوه برخورد درست با مشکلات بیمار و رفتارهای وی را می آموزند.

مشاوره روانشناسی و درمان اختلال روانی

مشاوره های روانشناسی یکی از راه‌ های اصلی درمان بوده و موجب کاهش دغدغه ها و مشکلات افرادی که به اختلال روانی مبتلا هستند می باشد. بنابراین به عنوان مهم ترین و اولین گام باید بدانید که ابتدایی ترین راه برای درمان بیماری های روانی ، مراجعه به روانشناس و در میان گذاشتن مشکلات با فرد روانشناس می باشد. لیکن در صورتی که بیماری به مراحل حساس خود رسیده باشد ،  استفاده از روان پزشک و دارو نیز برای فرد مبتلا به بیماری روانی پیشنهاد می‌گردد.  این روش بایستی در آخرین مرحله و پس از اعمال مراحل روانشناسی انجام بگیرد.

مزایای دارو درمانی نسبت به روان درمانی

دارو درمانی یکی از روش های رایج برای درمان بسیاری از اختلالات روانی است. اما خطر وابستگی و عوارض دارو ها دغدغه بسیاری از کسانی است که جهت درمان ناراحتی های روانی به روانپزشک مراجعه می کنند. با تشخیص و مصرف طبق دستور پزشک این خطر کم خواهد شد. در کل اختلالات روانی دارای سه جنبه جسمی ، روانی و اجتماعی هستند که دارو درمانی روی جنبه جسمانی و روان درمانی بر جنبه های روانی و اجتماعی تمرکز می کنند. دارو درمانی مزایا و معایب خاص خود را دارد در عین حال که سریع جواب می‌دهد اما در مقایسه با روان درمانی اثرات کوتاه مدت تری دارد.

علاوه بر آن ، عوارض احتمالی دارو ها را نباید نادیده گرفت. اغلب مردم به دلیل اینکه دارو درمانی هزینه‌ های بسیار پایین تری نسبت به روان درمانی دارد، سعی می‌کنند مشکلات خود را با کمک دارو حل کنند. برای آشنایی سریع تر شما کاربران گرامی مزایا و معایب دارو درمانی و روان درمانی را در جدول زیر نیز جمع آوری نموده ایم:

دارودرمانی روانی

روان درمانی

معایب مزایا معایب مزایا
احتمال بازگشت بیماری در صورت ترک دارو هزینه پایین تر دارو درمانی نسبت به روان درمانی هزینه بالاتر از دارو درمانی به دلیل عدم پوشش بیمه های رسمی کشور تمرکز به روی مشکل، توجه روانشناس به ابعاد زندگی فرد
اثر کوتاه مدت اثر فوری زمان بر بودن اثر طولانی مدت و پایدار
حل نشدن ریشه ای مشکلات عدم نیاز به مراجعه دائم به پزشک یا روانشناس افزایش اعتماد به نفس و ارتباط دائم با یک درمانگر حامی و شنونده
وابستگی به دارو و کاهش اعتماد به نفس تحت پوشش بودن توسط بیمه ها عدم امکان وابستگی به دارو و یادگیری مهارت های خاص برای برطرف کردن مشکل

نکات مهمی که درباره ی دارو درمانی باید بدانیم چیست؟

 1. نحوه اثر بیماری های روانی روی بدن هر کس متفاوت است. به تناسب آن ، اثر دارو ها نیز برای هرکس متفاوت است. بنابراین هرگز سر خود این دارو ها را مصرف نکنید.  به دیگران نیز توصیه نکنید ، بدون هماهنگی با پزشک میزان مصرف خود را تغییر نداده و ناگهانی کنار نگذارید. امکان اوردوز و مرگ وجود دارد ، از دسترس کودکان و افرادی که عدم کنترل دارند دور نگه داشته شود.
 2. به دلیل حساسیت این گونه دارو ها ، باید نسبت به عوارض و حساسیت های بدن خود آگاه باشید.
 3. مشکلات و اختلالات دیگران را مسخره نکنید. نحوه اثر اختلالات روانی با بیماری های جسمی متفاوت است و ممکن است رفتار نامناسب یک فرد ، ناشی از بیماری باشد.
 4. به بیماری ها و اختلالات روحی و روانی خود و دیگران احترام بگذارید. بیماری های روحی جدی تر از بیماری های جسمانی است. نحوه برخورد شما با آن ها نباید متفاوت باشد.
 5. برای درمان اختلالات روانپزشکی ، نگران نگاه و قضاوت دیگران نباشید. شما یک بار زندگی می کنید و آرامش و سلامت شما از همه چیز مهم تر است.
 6. هر بیماری درمانی دارد. ارتباط با جادو ، فال ، درمان های گیاهی نامعلوم و افراد غیر متخصص محدود شود. 

در صورت تمایل می توانید مطالب روانشناسی دیگر ما را نیز مطالعه نموده و یا با مرکز الو مشاوره تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان ما استفاده نمایید.

وسواس فکری و عملی چیست؟
انواع اختلالات جنسی و درمان
احساس تنهایی و راهکارهایی برای برطرف کردن احساس تنهایی
اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برای اختلالات روانی چه روش درمانی مناسب است؟

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

 

منبع: برای اختلالات روانی چه روش درمانی مناسب است؟


استرس و اضطراب - تعریف اضطراب وراهکارهای مقابله با آن - علائم افسردگی وراهکارهای مقابله با آن - انواع اختلالات جنسی و درمان - اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش - مشاوره ازدواج - خودارضایی و عوارض و پیامدهای آن - سن ازدواج - عزت نفس وخودبینی وراهکارههای تقویت آن - وسواس و راهکارهای مقابله - مشاوره روانشناسی تلفنی - آموزش کنترل خشم در کودکان - تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی خیال پردازی جنسی چیست؟ - مدیتیشن چیست و فواید آن چگونه است؟ - جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان - نقش خانواده در آموزش های صحیح جنسی به کودکان -  پرده بکارت و انواع پرده بکارت - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - راه های مقابله با بی انگیزگی - مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران - احساس تنهایی و راهکارهای برطرف کردن احساس تنهایی - آیا جراحی زیبایی نشانه ی بیماری است؟ - هیپنوتیزم چیست؟ - قرص های خواب وانواع آن - زود انزالی و روش های درمان آن - انواع روابط جنسی - راهکارهایی برای افزایش توان جنسی مردان - علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست؟ - آیا طلاق عاطفی درمان دارد؟ چطور همه چیز را از نو بسازیم؟ - بهترین و سریع ترین روش های ترک اعتیاد - روابط زناشویی در دوران نامزدی و عقد - چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟ - روش ترک اعتیاد با متادون چگونه است ؟ - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - معرفی انواع داروهای ترک اعتیاد - انواع قرص های ترک اعتیاد - چگونه نه بگوییم ؟! - علائم و علت های اعتیاد به ماری جوانا - نحوه برخورد با بددهنی و فحاشی در کودکان - نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه چیست؟ - ازدواج موقت خوب است یا بد؟ با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ - وسواس فکری و عملی چیست ؟ - درمان دروغگویی در کودکان - انواع کودک آزاری و علل آن - روش های موثردرمان بدبینی و شک را بهتر بشناسید - سکس مقعدی - دلایل گرایش و عوارض رابطه مقعدی - عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران - عوامل اصلی ایجاد ترس در کودکان و راهکارهای درمان آن - پورنوگرافی ؛ تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن - دلایل و نشانه های خیانت مردان -

 

 • الو مشاوره
 • ۰
 • ۰

رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

امروزه بسیاری از دخترها و پسرها قبل از ازدواج ، با جنس مخالف رابطه عاطفی و دوستی برقرار می‌کنند. رابطه‌ای که ممکن است منجر به ازدواج بشود یا نشود. اگرچه برقراری رابطه جنسی در روابط پیش از ازدواج ، در بسیاری از جوامع غربی امری رایج و متداول شده است. لیکن بهتر است بدانید داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی خوب است یا بد؟ چه مزایای و معایبی برای برقراری رابطه جنسی در روابط پیش از ازدواج وجود دارد؟ برای پاسخ به سوالات مربوط به رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مهم ترین دلایل جذاب بودن رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

 • غریزه جنسی دختر و پسر: مسلما غریزه و بیولوژی ، نقش اساسی در داشتن رابطه جنسی با شریک عاطفی‌تان خواهد داشت. همانطور که می‌دانید گرایش به برقراری رابطه جنسی با معشوق با مسائل هورمونی ، عصبی و روانشناختی در ارتباط است. زمانی که روابط جنسی بین طرفین برقرار می شود ، ذهن ناخودآگاه به درست یا غلط بودن مسئله فکر نمی کند . و پس از آن معمولا دختران تنها کسانی هستند که انتظار دارند تا این رابطه پایدار بماند و در پی آن منجر به ازدواج شود.
 • برای متعهد کردن طرف مقابل به رابطه: معمولا دختران اعتراف کرده‌اند که از رابطه جنسی قبل از ازدواج به عنوان دلیلی برای متعهد کردن دوست پسرشان و مجبور کردن او به ازدواج استفاده کرده‌اند. در حالی که مردان همواره نظر متفاوتی دارند ، برخی از صمیم قلب می‌خواهند که به عشقشان نزدیک‌تر شوند و تعداد کمی نیز صرفا می‌خواهند شهوتشان را ارضاء کنند.
 • در صورتی که عادت شده باشد:  چنانچه دختر و پسر یک بار رابطه جنسی داشته باشند ، این کار برایشان به عادتی طبیعی و اجتناب ‌ناپذیر تبدیل می شود. این رابطه‌ از روی عادت ممکن است رابطه بین آن ها را خدشه‌دار کند. انگیزه و یا تمایل مرد را برای رفتن به مرحله بعد و شروع زندگی مشترک با دختری که طعم رابطه با او را چشیده است ، کاهش دهد.
 • ترغیب فرد از طریق دوستان و یا رسانه های مجازی:  بسیاری از دخترها و پسرها محیط و شرایطی که آن ها را تحریک کرده است مقصر می دانند. و یا ممکن است دوستان و رسانه‌ها گاهی افراد را ترغیب کنند تا با برقراری رابطه جنسی با هم راحت ‌تر و به هم نزدیک ‌تر شوند.

معایب رابطه جنسی در دوران دوستی

تمام دلایلی که دختران و پسران را به سمت برقرای رابطه جنسی در دوران دوستی می کشاند ، هیچ کدام قانع کننده و منطقی نیستند. در پی همه این دلایل بهتر است ابتدا بگوییم که نه تنها هیچ مزیتی در رابطه جنسی دوران دوستی نیست ، بلکه معایبی نیز دارد که خطرات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 • از دست دادن پرده بکارت : اولین و واضح ترین ضرر و زیانی که رابطه جنسی در دوران دوستی متوجه دختران می شود ، از دست دادن پرده بکارت می باشد. پاکی و نجابت یک دختر در جامعه  کنونی بر اساس داشتن و یا نداشتن پرده ی بکارت قضاوت می شود. در واقع پرده بکارت مهم ترین فاکتوری است که اگر نباشد ، مشخص نیست که سرنوشت یک دختر چطور پیش خواهد رفت.
 • سرد شدن طرفین به خصوص پسران: بهتر است خودتان را گول نزنید و بدانید که رابطه جنسی نه تنها روابط شما را پایدار تر نمی کند ، بلکه در اکثر مواقع موجب سرد شدن پسر و پشیمان شدن او در امر ازدواج نیز می شود. درست است که رابطه جنسی ارضا کننده و جذاب می باشد ولی این احساسات لحظه ای بوده و دوام چندانی نمی آورد.
  همیشه در موارد بسیاری ثابت شده است که اگر دختران تمامی جذابیت های خود را یکجا به پسر نشان دهند ، دیگر دلیلی برای ادامه دادن به رابطه از سوی پسر نمی باشد. چرا که تمامی انتظاراتش از یک رابطه برآورده شده است و چیزی برای به دست آوردن باقی نمی ماند. پسران همیشه خواستار ازدواج با دخترانی بوده اند که رابطه جنسی را تجربه نکرده اند و نجابت و دخترانگی خود را حفظ کرده اند.
 • امکان بارداری ناخواسته : بارداری یکی از احتمالاتی است که همواره در رابطه جنسی کامل  وجود دارد. در صورتی که دختر و پسر هنوز ازدواج نکرده باشند ، بارداری می‌تواند یک مشکل جدی به خصوص برای دختران باشد. فرزند حاصل از رابطه قبل از ازدواج ، در اسلام فرزندی نامشروع خوانده می‌شود. در جامعه ما علاوه بر اینکه فرزند نامشروع از نظر عرفی پذیرفته نیست.  از نظر قانونی نیز حقوقی به او تعلق نمی‌گیرد. به همین دلیل معمولا دختران مجبور به سقط جنین در بارداری ناخواسته از رابطه جنسی قبل از ازدواج می شوند.
 • ابتلا به بیماری های مقابرتی:  امکان ابتلا به بیماری‌هایی همچون ایدز و بیماری های جنسی از طریق مقاربت وجود دارد و در روابط قبل از ازدواج بیشتر است. زیرا اولا در روابط قبل از ازدواج ، شناخت کمی نسبت به طرف مقابل وجود دارد و ممکن است او بیماری مسری جدی داشته باشد که ما از آن بی اطلاع باشیم. و یا فردی که قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار می‌کند ممکن است با افراد زیاد دیگری نیز قبلا رابطه برقرار کرده باشد و احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری‌های مقاربتی نیز مبتلا باشد.

دخترها و پسرها در رابطه دنبال چه هستند؟

دخترها زمانی که دوست می‌شوند دنبال چارچوب متعهدانه ‌تر و مسئولانه ‌تری هستند. آن‌ها فکر نمی‌کنند که امروز با یک فرد و فردا با فرد دیگری دوست شوند. اما در پسرها دوستی برای این شکل می‌گیرد که الان نمی‌توانند مسئولیت تشکیل و پاسخ‌گویی به یک زندگی دائم را داشته باشند ،  بنابراین دوستی با دختر را جایگزین روابط متعدانه و مسئولانه می‌کنند.

اگر از یک دختر و پسر برای دوستی‌هایشان سؤال ‌کنیم ، گاهی می‌گویند این رابطه برای قبل از شروع زندگی دائم لازم است. یعنی من اگر دوست‌ پسر یا دوست دختر نداشته باشم و با جنس مخالف رابطه نداشته باشم ، چگونه می‌توانم از پس زندگی با جنس مخالف در آینده برآیم؟ من الان باید این آزمون و خطا را داشته باشم تا در آینده ، بتوانم براساس این آزمون و خطاها زندگی خوبی را تشکیل دهم.

مسئله بسیار مهم بعدی در اکثریت دوستی های دختران و پسران به خصوص در دنیای اینترنت و فضای مجازی ارسال عکس و فیلم برای یکدیگر است. که ممکن است خواسته یا ناخواسته باعث از دست رفتن آبرو و یا لطمه به حریم خصوصی آن ها به خصوص دختران شده و آینده آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

 وجود دانش و اطلاعات کافی در رابطه جنسی مهم است؟

آنچه در رابطه جنسی مهم است ، وجود دانش و اطلاعات کافی است ، نه مهارت‌ها و رابطه‌ های پیش از ازدواج. برای داشتن یک رابطه جنسی فعال در زندگی مشترک دائمی ، اصلاً نیازی به تجربه قبل از ازدواج نیست. آن‌چه مهم است وجود دانش کافی در این زمینه است. اگر دانش کافی وجود داشته باشد ، این رابطه بعد از مدتی می‌تواند به اندازه کافی که هر دو طرف از آن لذت ببرند ، برسد.

برای کسب اطلاعات در مورد مطالب روانشناسی دیگر ، حتما به سایت ما مراجعه نمایید و در صورت داشتن پرسش هایتان نیز با کارشناسان مرکز الو مشاوره در تماس باشید.

انواع اختلالات جنسی و درمان
جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان
خیال پردازی جنسی چیست؟
عوارض ؛ فوائد خود ارضایی در زنان و دختران

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

 

منبع:رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

استرس و اضطراب - تعریف اضطراب وراهکارهای مقابله با آن - علائم افسردگی وراهکارهای مقابله با آن - انواع اختلالات جنسی و درمان - اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش - مشاوره ازدواج - خودارضایی و عوارض و پیامدهای آن - سن ازدواج - عزت نفس وخودبینی وراهکارههای تقویت آن - وسواس و راهکارهای مقابله - مشاوره روانشناسی تلفنی - آموزش کنترل خشم در کودکان - تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی خیال پردازی جنسی چیست؟ - مدیتیشن چیست و فواید آن چگونه است؟ - جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان - نقش خانواده در آموزش های صحیح جنسی به کودکان -  پرده بکارت و انواع پرده بکارت - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - راه های مقابله با بی انگیزگی - مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران - احساس تنهایی و راهکارهای برطرف کردن احساس تنهایی - آیا جراحی زیبایی نشانه ی بیماری است؟ - هیپنوتیزم چیست؟ - قرص های خواب وانواع آن - زود انزالی و روش های درمان آن - انواع روابط جنسی - راهکارهایی برای افزایش توان جنسی مردان - علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست؟ - آیا طلاق عاطفی درمان دارد؟ چطور همه چیز را از نو بسازیم؟ - بهترین و سریع ترین روش های ترک اعتیاد - روابط زناشویی در دوران نامزدی و عقد - چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟ - روش ترک اعتیاد با متادون چگونه است ؟ - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - معرفی انواع داروهای ترک اعتیاد - انواع قرص های ترک اعتیاد - چگونه نه بگوییم ؟! - علائم و علت های اعتیاد به ماری جوانا - نحوه برخورد با بددهنی و فحاشی در کودکان - نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه چیست؟ - ازدواج موقت خوب است یا بد؟ با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ - وسواس فکری و عملی چیست ؟ - درمان دروغگویی در کودکان - انواع کودک آزاری و علل آن - روش های موثردرمان بدبینی و شک را بهتر بشناسید - سکس مقعدی - دلایل گرایش و عوارض رابطه مقعدی - عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران - عوامل اصلی ایجاد ترس در کودکان و راهکارهای درمان آن - پورنوگرافی ؛ تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن - دلایل و نشانه های خیانت مردان - 

 • الو مشاوره