الو مشاوره

راهنمای تلفنی و تحصیلی

الو مشاوره

راهنمای تلفنی و تحصیلی

برای اطلاع از تمام موارد مرتبط با آزمون های دانشگاه های سراسری ، آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و ... می توانید به سایت الو مشاوره مراجعه نمایید.

  • ۰
  • ۰

اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز[contact_info title= "اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز"] 

روش گزینش نیمه متمرکز روشی است که اسامی پذیرفته شدگان نهایی به صورت قطعی و در یک مرحله اعلام نمی شود. برای رشته هایی که نیاز به اقدامات دیگری مانند مصاحبه ، آزمون عملی یا آزمون علمی جداگانه ای دارد ، از بین آن دسته از داوطلبانی که این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود قرار داده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه و سایر مراحل دعوت می شوند بنابراین در گزینش نهایی رشته های نیمه متمرکز علاوه بر نمره آزمون ، نتایج مصاحبه و سایر مراحل نیز در پذیرش داوطلب تاثیرگذار است.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

داوظلبان متقاضی تحصیل در رشته های نیمه متمرکز ، بایستی همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری برای انتخاب رشته در این رشته ها نیز اقدام نمایند. از نظر تعداد نیز هیچ محدودیتی در انتخاب رشته های نیمه متمرکز ندارید ولی این نکته را در نظر داشته باشید در نهایت برای مصاحبه در دو رشته از شما دعوت خواهد شد. طبق اطلاعات درج شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز نیمه دوم مهرماه اعلام می شود و در این زمان مشخص خواهد شد که آیا برای مصاحبه دعوت شده اید یا خیر ! 

چنانچه برای مصاحبه دعوت شده باشید ، بایستی همراه با مدارک لازم برای حضور در مصاحبه اقدام نمایید و چنانچه دعوت نشده باشید ، به معنای عدم پذیرش شما می باشد و بایستی مجددا در کنکور سراسری سال آینده شرکت نمایید.

[divider style="dashed" top="20" bottom="20"]

دوراهی انتخاب بین رشته های متمرکز و نیمه متمرکز

نتایج نهایی کنکور سراسری در شهریورماه اعلام می شود و بسیاری از داوطلبان ممکن است در یکی از رشته های انتخابی خود پذیرفته شوند ولی برای ثبت نام در رشته قبولی خود مردد شوند زیرا نتایج دعوت به مصاحبه در رشته های نیمه متمرکز ، اواخر مهرماه اعلام می شود.

توصیه می شود این دسته از داوطلبان ثبت نام حضوری خود در رشته پذیرفته شده انجام دهند و اگر پس از اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز ، برای مصاحبه دعوت شوند می توانند برای حضور در مصاحبه اقدام نمایند.

به عبارت دیگر پذیرش در رشته های متمرکز تداخلی در پذیرش رشته های نیمه متمرکز ایجاد نمی کند و این دو موضوع کاملا جدا از هم هستند. چنانچه پس از اعلام نتایح مصاحبه قبولی شما قطعی شد ، در نهایت این خود شما هستید که یکی از رشته ها برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

[divider style="dashed" top="20" bottom="20"]

نکات مهم در خصوص رشته های نیمه متمرکز

  • آن دسته از داوطلبانی که در کدرشته متمرکز انتخابی ، قبل از کدرشته های نیمه متمرکز پذیرفته شوند ، در ردیف واجدین شرایط رشته های نیمه متمرکز به منظور دعوت به مصاجبه ، قرار نمی گیرند.
  • به آن دسته از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شذگان رشته های متمرکز با شرایط خاص و یا رشته های دارای تعهدخدمت پذیرفته شده اند توصیه می شود از شرکت در مراحل مصاحبه خودداری نمایند و چنانچه در این رشته ها پذیرفته شوند ، مطابق مفاد سند تعهد محضری با آن ها برخورد می شود.
  • دعوت شدن به مصاحبه به معنای پذیرش قطعی نمی باشد وباید مراحب مختلف مصاحبه ، معاینه و آزمون عملی را با موفقیت طی نمایید.
  • نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز ، اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه مشخص خواهد شد بنابراین داوطلب از نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) شروع به تحصیل خواهد کرد.

[banner]

[contact_info title= "اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز"] 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید ... 

منبع:اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - کلید سوالات ریاضی - شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری -کلید سوالات انسانی - شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸ - معرفی رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ -اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۹۸ - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - اعتراض به نتایج کنکور سراسری  - کلید سوالات هنر -توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی